Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Hruška jde na Primu, uvádět „moderní Receptář“

Komerční dvojka sáhla po tváři, kterou proslavila nejsledovanější relace Novy.

Gastronomický experimentátor Láďa Hruška. Foto: TV Nova

Gastronomický experimentátor Láďa Hruška. Foto: TV Nova

Láďa Hruška, tvář, na níž televize Nova vyvařila miliony, se bude objevovat na konkurenční Primě. Ta to oznámila prostřednictvím reportáže ve svých nedělních VIP zprávách. Název pořadu zatím neoznámila. Podle slov Hrušky v reportáži má jít o „moderní novodobý Receptář„. „Ale nebudu novodobý Přemek Podlaha, ten byl jenom jeden,“ prohlásil Hruška. Ten před časem působil na Primě jako reportér zpravodajství, později přešel na Novu, která z něho v Televizních novinách udělala gastronomického experimentátora. Z jeho reportáží dokonce pak vytvořila samostatný pořad. Kuchařky s jeho tváří se prodaly statisíce.

Z Novy Hruška odešel v prvních měsících letoška, kdy se dohadovaly podmínky vydání druhé kuchařky. Zhruba v té době Nova s Hruškou původně počítala – nakonec marně – do kutilských Rad ptáka Loskutáka, magazínu, který po letech opustili moderátoři sourozenci Gondíkovi, když odešli dělat podobný pořad také na Primu. Hruškovým manažerem se po odchodu z Novy stal Pavel Novotný a Hruška začal publikovat videa s recepty na Extra.cz, bulvárním webu, který Novotný v minulosti vedl. Na YouTube ale Hruškova videa dosahují většinou jen stovek zhlédnutí.