Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Lang z H1.cz přešel jako account do Adexpresu

Po Petru Marešovi sáhla agentura Jana Galgonka pro Petra Langa.

Petr Lang. Foto: H1.cz

Petr Lang. Foto: H1.cz

Petr Lang rozšiřuje accountský tým digitální agentury Adexpres. Další člověk, který přišel z konkurenční agentury H1.cz, má rozvíjet portfolio v rámci výkonnostně orientované reklamy. Mezi klienty Adexpresu patří firmy skupiny KKCG, dále Hero, Hudy, Globus, GSK či Ravak.

Lang „Hájedničku“ opustil po téměř čtyřech letech, do Adexpresu přichází na místo seniorního account manažera. Z H1.cz do Adexpresu nedávno přišel Petr Mareš. „Součástí naší dlouhodobé strategie je posilování výkonnostního marketingu, kde vidíme velký potenciál. Zavedení hráči vyklízejí pozice, a to je prostor pro nás,” prohlásil šéf a majitel Adexpresu Jan Galgonek, v narážce na nedávné personální posuny v H1.cz.