Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Lesensky.cz zajistí promo Borgy, Arvalu a 5D kin

Brněnská agentura Petra Lesenského operuje s konceptem kombinujícím marketing a PR.

Komunikační agentura Lesensky.cz během podzimu přibrala tři nové klienty. S návrhem marketingového plánu včetně následného outsourcingu činností uspěla u provozovatele tuzemské sítě 5D kin a také u výrobce ocelových montážních hal Borga. Komplexní PR aktivity pak agentura nově zajišťuje pro Arval CZ, firmu zaměřenou na operativní leasing aut.

V novém konceptu, který firma nazývá Marketing 360, nabízí kombinaci PR a marketingových nástrojů, a také pokrytí zahraničí. Ředitelem marketingu je v agentuře Roman Kučera, tým pro PR řídí Tomáš Skolek.