Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Mafra koupila online prodejce realit AdInternet

K realitní sekci iDnes.cz přibude prodejce nemovitostí s desetimilionovými tržbami.

Mediální skupina Mafra. Ilustrační foto: Vojta Herout

Mediální skupina Mafra. Ilustrační foto: Vojta Herout

Mediální skupina Mafra Andreje Babiše ohlásila akvizici české firmy AdInternet, zaměřenou na prodej nových domů a bytů přes internet. Tu dosud vlastnili Jakub Zamrazil (30 %), Pavel Šťovíček (20 %), Michal Hanus, David Dvořák (20 %) a Petr Makovský (10 %). Z pěti bývalých společníků zůstávají ve společnosti dva – Zamrazil bude dál jednatelem firmy (za Mafru se jimi stanou Michal Hanák a produktový ředitel Patrik Mališ), Makovský obchodním ředitelem. 

AdInternet provozuje agregátory nabídek jako Prahanovébyty.cz či stránky konkrétních developerských projektů ParkKlecany.cz nebo NovébytyModřany.cz, žije z provizí z prodaných nemovitostí, které na své náklady propaguje. Mafra chce jejími aktivitami podpořit růst svého portálu Reality.iDnes.cz. AdInternet disponuje kontrakty s 60 developery, propaguje 130 projektů nového bydlení.

Cenu se obě strany rozhodly nezveřejnit. Podle účetních závěrek v obchodním rejstříku je AdInternet dynamicky rostoucí firmou – v roce 2011, kdy vznikla, utržila skoro 2 miliony Kč, v roce 2012 už 10 milionů, v roce 2013 skoro 20 milionů. V prvním roce přitom ztráta činila 0,4 milionu a v druhém skoro 1 milion, třetí rok už zakončila se ziskem 1,5 milionu Kč.