V hale C na pražské Balabence se v úterý na konferenci Retail in Detail mluvilo o inovacích v maloobchodě, viz Twitter. Jak se ovlivňuje restaurační byznys a retail, přiblížil pro náš Retailek Martin Dlouhý z Uga. Jaké inovace chystá prodejní portál Aukro, nám řekl jeho šéf Václav Liška.

Mafra kupuje agenturu Acomware

Novou akvizicí vstupuje mediální dům na pole výkonnostního online marketingu.

Mediální skupina Mafra. Ilustrační foto: Vojta Herout

Mediální skupina Mafra. Ilustrační foto: Vojta Herout

Mediální dům Mafra koncernu Agrofert Andreje Babiše pokračuje v akvizicích v marketingové oblasti. Dnes ohlásila, že koupila 100% podíl v konzultační firmě Acomware, specializované na segment obchodování na internetu a maloobchod. Vstupuje tak nově do segmentu výkonnostní reklamy, emailového marketingu a poradenství v e-commerce.

„Uvědomujeme si, že kromě klasické display reklamy v kvalitních médiích musíme klientům nabídnout i lepší servis ve výkonnostním marketingu,“ vysvětlil důvody nové akvizice Michal Hanák, člen představenstva Mafry zodpovědný za digitální divizi.

Pražská Acomware existuje od roku 1999, dosud ji vlastnili Tomáš Fikar (30 %), Zbyšek Rak (30 %), Jan Penkala, Roman Oravec, Ondřej Klega a Jan Svoboda (po 10 %). Poslední účetní závěrku firma zveřejnila za rok 2012, kdy zaznamenala tržby 33 milionů Kč a zisk necelý milion. Všichni mají v agentuře dál působit. Kupní cenu Mafra nezveřejnila.

„O prodeji společnosti jsme nijak aktivně nepřemýšleli, ale budoucí vize, kterou nám představila Mafra, nás velmi zaujala,“ podotkl zakladatel Acomware Fikar.