Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Magazín Pařížská začne vycházet i v čínštině

Důvodem zavedení další jazykové mutace je příliv bonitních turistů z Číny.

Obálka magazínu Pařížská

Obálka magazínu Pařížská

Tištěný čtvrtletník o luxusním zboží Pařížská street vydavatelství Mediaforce bude od léta vycházet ve dvou provedeních – jedno bude v češtině, angličtině a nově také v čínštině, druhé jako dosud v jazyce českém, anglickém a ruském. Tak magazín startoval předloni v lednu. Letní číslo nově s čínštinou vyjde v pátek 12. června. 

Důvodem zavedení další jazykové mutace je příliv bonitních turistů z Číny, zatímco v počtu návštěv Rusů je patrná stagnace, respektive útlum. Vydavatel Pařížské vychází z toho, že podle Českého statistického úřadu v loňském roce přijelo z Číny do Česka 211.000 turistů, což je o více než pětinu víc než v předchozím roce 2013. Číňané přitom patří mezi zahraniční turisty, kteří v Česku utrácejí nejvíc, v průměru to loni bylo kolem 18.000 Kč. A kupují si v Praze hlavně módu, hodinky či bytové doplňky, sortiment nabízený právě na nejdražší pražské třídě.

Magazín má specifickou distribuci. Kromě prodejen v samotné Pařížské ulici je k dostání v hotelích, restauracích, na pražském Letišti Václava Havla, v golfových klubech a dalších místech.