Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Magazínové weby Economie řídí Tolar z iDnes.cz

Dosavadní šéfredaktor iDnes.cz Ondřej Tolar obsadil nově vytvořenou pozici v Economii.

Ondřej Tolar. Foto: Vojta Herout

Ondřej Tolar. Foto: Vojta Herout

Do vedení newsroomu vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly nastoupil v pondělí 12. října Ondřej Tolar, který do konce srpna dělal šéfredaktora zpravodajského webu iDnes.cz konkurenční Mafry Andreje Babiše. Na nově vytvořené pozici vedoucího manažera digitálních magazínů bude zodpovědný za audit současných projektů Žena.cz, Vaření.cz nebo lehčího obsahu Aktuálně.cz a jejich následný rozvoj.

„V minulých měsících jsme se prioritně věnovali modernizaci a rozvoji našich zpravodajských serverů. Dalším logickým krokem pro následující období je také rozvoj magazínového obsahu,“ načrtl generální ředitel Economie Roman Latuske. Také on přišel z Mafry, loni v létě.

Tolar byl šéfredaktorem iDnes.cz od loňského léta, kdy střídal Michala Hanáka, jenž v Mafře postoupil výš. Tolar byl v iDnes šest let, nejdřív jako zástupce šéfredaktora, pak ředitel redakce. Letos k 31. srpnu ho nahradila Naděžda Petrová.