Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Majitel Ataxa a H1.cz přivádí do Česka ReachLocal, další agenturu online marketingu

Investiční fond Garvest, který v Česku provozuje agentury zaměřené na online marketing Ataxo a H1.cz (loni v lednu se spojily), sem do téhož oboru přivádí franšízové pobočky pod značkou ReachLocal.

ReachLocal Czech Republic

Otevírá je nová Garvestem vlastněná společnost OxataSMB. Bude působit na území České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Ruska. Jejím generálním ředitelem je šéf Ataxa Peter Wiedemann.

Vedení společnosti ReachLocal sídlí ve Woodland Hills v USA, disponuje 68 pobočkami v celé severní Americe, Austrálii, Velké Británii, Německu, Nizozemí a Japonsku. Spoluzakládal ji a její strategii řídí Michael Kline.

„Otevírání poboček ReachLocal ve střední a východní Evropě bude probíhat postupně. V tuto chvíli spouštíme prodej ve Slovenské republice, v srpnu v Polsku a na začátku října v České republice. Následovat bude Rusko a Maďarsko,“ přiblížil Wiedemann.

ReachLocal využívá přesunu reklamních investic malých a středních podniků z klasické do online reklamy. Jako Ataxo se zaměří na malé a střední společnosti (SMB), H1.cz zůstanou velcí klienti. Wiedemann počítá s propojením byznysů: „Klienti Ataxa mají možnost přejít na novou platformu a využívat inovativní technologie ReachLocal, nebo zůstat u dosavadních služeb a být dále spravováni Ataxem.“

ReachLocal nabízí nástroje k péči o PPC reklamu, bannery, monitorování sociálních sítí a reputace, online marketingovou analýzu a asistovaný chat. „Společně vytvoříme hlavní online marketingovou společnost pro malé a střední podniky v regionu,“ prohlásil Wiedmann.