Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Mareše obchodně zastupuje Blog Media

Populární moderátor hodlá reklamou zpeněžit svá publika na sociálních sítích.

Leoš Mareš natáčí po anketě o nejlepšího českého videobloggera

Leoš Mareš natáčí po anketě o nejlepšího českého videobloggera

Nabídku mediálních kampaní s opinion leadery v internetovém prostředí spustila agentura Blog Media. Na sociálních sítích bude obchodně zastupovat moderátora Leoše Mareše. Jan Koželuh z Blog Media uvádí, že právě jeho agentura stojí za myšlenkou Marešových přímých videopřenosů na Periscopu a na Facebooku prostřednictvím Mentions, s nimiž moderátor nedávno začal. „V oblasti videí je zastoupení exkluzivní,“ uvedla agentura.

Moderátor, který je denně slyšet v Ranní show rádia Evropa 2, má na Facebooku 18.000 fanoušků, na Twitteru spojeném s Periscopem přes 122.000, na Instagramu přes 233.000. „Zatím mám svoje diváky, ale není to masovka. Kdybych během přímého přenosu získal dvě stě tisíc diváků, šlo by v tu chvíli o zcela přímou konkurenci televize,“ prohlásil Mareš. Aktuálně videoklipy na Facebooku a příspěvky na Instagramu propaguje značku Nike.

„Neplánujeme kampaně u předem zastoupených jedinců, spolupráci máme s herci, modelkami, moderátory, stejně tak s bloggery či youtubery. Můžeme doporučit, u koho jaký formát dobře funguje,“ popsala Médiáři Michaela Derynková, majitelka firma Imedium, pod níž agentura Blog Media spadá. Jako příklad dalších opinion leaderů, užitých v kampaních, uvedla herečku a bloggerku Anna Kadeřávková, „muž roku“ Jakub Kraus či youtuberů DenisTV či Carrie Kirsten.