Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Marketing IBM řídí v Česku Kohl

Dosavadního šéfa Martina Dvořáka nahradil manažer ze Slovenska.

Branislav Kohl

Branislav Kohl

Marketing a komunikaci ve společnosti IBM Česká republika vede od začátku dubna Branislav Kohl. Nahradil tak Martina Dvořáka, který se přesouvá na manažerskou pozici v regionu střední a východní Evropy.

Kohl byl v minulosti členem obchodního týmu IBM na Slovensku, kde zodpovídal za marketingovou komunikaci a strategii softwarové divize. V marketingu mezinárodních IT společností působí 14 let. 

Dvořák bude mít v regionu střední a východní Evropy na starosti performance marketing IBM. V této firmě působí na různých pozicích v rámci celé Evropy od roku 2000.