Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Marketing u Havla a Holáska řídí Ryšávková

Veronika Ryšávková, někdejší reportérka České televize a pak mluvčí ministerstva spravedlnosti, v advokátní kanceláři po roce a půl povýšila.

Veronika Ryšávková

Veronika Ryšávková

Novou marketingovou ředitelkou advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners je Veronika Ryšávková. Ta dosud ve firmě zastávala pozici PR manažerky a ředitelky její vzdělávací Akademie Havel, Holásek & Partners. Do kanceláře nastoupila v dubnu 2014. Předtím dělala na ministerstvu spravedlnosti, mimo jiné jako šéfka tiskového odboru a mluvčí. Přivedla si odtamtud jako kolegu také Jiřího Hovorku, ten ve zmíněné advokátní kanceláři pracuje od prosince.

V letech 2002 až 2009 pracovala Ryšávková jako novinářka, nejdéle v Týdnu a pak v České televizi, jako reportérka se specializovala na legislativu a justici. Ryšávková vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze, žurnalistiku a bohemistiku na Filozofické fakultě UP v Olomouci a marketing na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Právo i masmédia též studovala ve Velké Británii, a to na Perth College a London City University v Londýně.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr