Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Mediální skupina Mafra koupila od „skromného kluka“ Pavla Matouška web AAAPoptávka.cz

Vydavatel MF Dnes, Lidových novin plánuje nově koupený web propojit se svým firemním katalogem Topkontakt.cz a provázat na weby svých tištěných titulů.

Johannes Werle (vlevo) a Pavel Matoušek. Foto: Dan Materna, MF Dnes

Johannes Werle (vlevo) a Pavel Matoušek. Foto: Dan Materna, MF Dnes

„Skromný kluk“ Pavel Matoušek prodal mediální skupině Mafra web AAAPoptávka.cz, který provozoval od roku 2007 a vybudoval z něj největší poptávkový systém v Česku s 600 tisíc poptávajících. Portál umožňuje uspořit čas při hledání zboží či služeb a zároveň oslovit širokou škálu dodavatelů. Cenu ani jedna ze stran nezveřejnila.

„Strategií mediální skupiny Mafra je vedle posílení printových aktivit využití potenciálu růstu v digitální oblasti. Získání většinového podílu na serveru AAAPoptávka.cz zapadá do této strategie,“ prohlásil Johannes Werle, generální ředitel a předseda představenstva Mafry.

Podpis akvizice. Zleva Dalibor Balšínek, Pavel Matoušek, Johannes Werle. Foto: Dan Materna, MF Dnes

Podpis akvizice. Zleva Dalibor Balšínek, Pavel Matoušek, Johannes Werle. Foto: Dan Materna, MF Dnes

Mafra prováže koupený web se svým firemním katalogem Topkontakt.cz, databází víc než 2 milionů firemních adres, skoro 1,7 milionu firem a 358 tisíc emailů. „Formou praktických návodů a rad“ se má AAAPoptávka.cz propojit s magazíny portálů iDnes.cz, Lidovky.cz či Metro.cz.