Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Ministerstvo pro místní rozvoj hledá mediálku

Odhadovaný rozpočet kampaně na podporu čerpání dotací dělá 16 milionů korun.

Ministerstvo pro místní rozvoj vypsalo veřejnou zakázku na nákup mediálního prostoru pro kampaň ke startu programového období 2014 až 2020. Odhadovaná hodnota zakázky dělá 16 milionů korun. Kampaň má být zaměřena na širokou veřejnost a běžet v televizi, v rozhlase, v tisku i na internetu. Uzávěrka pro přihlášky je 9. listopadu.

Sedmileté programové období 2014 až 2020 slouží k čerpání evropských dotací ve výši necelých 24 miliard eur, vyčleněných pro Česko z Evropských strukturálních a investičních fondů. Čerpání z fondů má přispět k naplňování strategie EU 2020 – Strategie pro inteligentní a udržitelný růst podporující začlenění, což je dlouhodobá vize rozvoje Evropské unie.