Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Po Blaníku přijde sitcom Autobazar Monte Karlo

Internetová televize Stream.cz uvede v září nový komediální seriál Jana Prušinovského. Hlavní role mají Petr Čtvrtníček, Jaroslav Plesl a Lucie Polišenská.

V hlavních rolích Autobazaru Monte Karlo se představí Jaroslav Plesl, Petr Čtvrtníček a Lucie Polišenská

V hlavních rolích Autobazaru Monte Karlo se představí Jaroslav Plesl, Petr Čtvrtníček a Lucie Polišenská. Děj sitcomu se odehrává v provinčním autobazaru, ze kterého se Čtvrtníček coby majitel snaží udělat prosperující podnik. Jeho prodejním technikám nečinně přihlíží dva zaměstnanci – mechanik v podání Plesla a asistentka hraná Polišenskou. Foto: Stream.cz

Internetová televize Stream.cz portálu Seznam.cz a produkční společnost Negativ začínají po třech řadách politicko-satirického seriálu Kancelář Blaník pracovat na další původní situační komedii. Pod názvem Autobazar Monte Karlo ji chtějí uvést letos na podzim, v září. Seriál bude mít 12 dílů, režíruje ho Jan Prušinovský (Okresní přebor, Čtvrtá hvězdaKobry a užovky), v hlavních rolích se představí Petr Čtvrtníček, Jaroslav Plesl a Lucie Polišenská. V dalších rolích se objeví Leoš Noha, Lenka Krobotová nebo Eva Nosálková.

Autobazar Monte Karlo letos na podzim nahradí v programovém schématu Streamu zmíněný sitcom Kancelář Blaník. „Po třech sériích Kanceláře Blaník jsme se s tvůrčím týmem dohodli na podzimní pauze a pokračování čtvrté řady od začátku příštího roku. Současně jsme ale přijali další seriálovou výzvu a pustili se s částí scenáristického týmu do nového sitcomu,“ popsal producent z Negativu Milan Kuchynka.

Seriál Kancelář Blaník, který začal Negativ vyrábět pro Stream.cz loni, získal letos zvláštní ocenění v soutěži Asociace režisérů a scenáristů a Cenu Václava Havla za přínos občanské společnosti při udílení výročních cen Filmového a televizního svazu Trilobit. Seriál se nemohl zúčastnit soutěže Týtý, na což Seznam.cz poukázal kampaní Pro jedno Týtý slunce nesvítí. Tato kampaň, na níž Seznam spolupracoval s PR agenturou AC&C, se stala absolutním vítězem České ceny za PR a navíc získala zlato v kategoriích Firemní komunikace a Sólokapr/media placement.