Konečně je to tady. V prvním zářijovém týdnu pořádáme hvězdně obsazenou debatu o studii Marka Cichoně o vztahu agentur s marketéry ve velkých firmách. Zajistěte si lístky včas.

Mladá fronta chystá dětský časopis Puntík

Chystaný titul pro děti od dvou let povede někdejší šéfredaktorka Sluníčka Eva Bovorová.

Eva Bavorová

Eva Bavorová

Vydavatelství Mladá fronta rozšíří portfolio o nový dětský měsíčník Puntík, bude mít stejnojmenný web. Tištěnou i digitální verzi titulu zaměří na děti od dvou let. Přinášet proto má obrázky s minimem textu a také úkoly. První číslo vyjde 30. června. Za novým titulem stojí dlouholetá šéfredaktorka časopisu Sluníčko a autorka dětských knih Eva Bavorová. Mladá fronta se Sluníčka a také dalšího tradičního titulu Mateřídouška zbavila loni při odprodeji části svých titulů vydavatelství CN Invest.

„Na našem trhu chybí původní český časopis pro úplně nejmenší děti a jejich rodiče. Většina časopisů se soustřeďuje na těsně předškolní děti nebo na malé školáky. Naším cílem je oslovit ještě ty menší. Časopis Puntík je hravější variantou k leporelům a prvním obrázkovým knížkám. Na rozdíl od knížek ale nebude vadit, když děti časopis počmárají nebo roztrhají,“ míní Bavorová.

Jí vedený nový časopis se chce profilovat jako pomocník rodičů nebo vychovatelů malých dětí a nabízet aktivity, které pomáhají s rozvojem řeči a obohacováním slovní zásoby, s rozvíjením fantazie a kreativity či s procvičováním grafomotoriky.