Kdo jste přihlášeni k našemu newsletteru a zadali jste úplné údaje, můžete se už tento týden těšit na čtvrté číslo tištěného čtvrtletníku Médiáře. Přináší to nejlepší z našeho webu za uplynulý čtvrtrok, ale třeba také původní report z akce Snapujem! Podívejte se na obsah a na titulní stranu.

Mladá fronta koupila web Cnews.cz

Další akvizicí Františka Savova je zpravodajství o IT brněnské firmy Extra Publishing.

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova po krátkém čase zase rozšiřuje své portfolio. Po nedávné akvizici šesti webů oznámilo dnes, že od brněnské firmy Extra Publishing Pavla a Ivana Pospíšilových koupilo další specializované stránky Cnews.cz, se zpravodajstvím o informačních technologiích. Web začínal v dubnu 2010, dosud vydal na 50.000 materiálů o počítačích, mobilech nebo celkově o internetu, také recenzí, testů, návodů. Zahrnuje i rozsáhlé diskusní fórum.

„Web Cnews.cz má pro nás potenciál, který umíme dále rozvíjet. Pozitivní zkušenosti máme už s takto zaměřenými weby, které byly součástí nedávného odprodeje. Cnews.cz má navíc velmi kvalitní redakci a vidíme zde zajímavé obchodní příležitosti,“ prohlásil šéf internetové divize Mladé fronty Erik Dvořák. „Další projekty jsou ve vývoji a budou se průběžně spouštět,“ slibuje.

Mladá fronta nedávno odprodala část svých tištěných titulů a webů konkurenčnímu vydavatelství Czech News Center, díky tomu teď naopak může investovat.