Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Mladá fronta zrušila časopis Jak na počítač, z měsíčníků Digifoto a Mobility udělala příbaly

Vydavatelství Mladá fronta přestalo vydávat tři samostatné tištěné tituly zaměřené na informační a komunikační technologie z těch, které loni koupila.

„V rámci optimalizace portfolia je ukončeno vydávání titulu Jak na počítač,“ potvrdila Médiáři mluvčí firmy Pavlína Míčová. Další dva měsíčníky Digifoto a Mobility budou pokračovat už jen jako příbaly několika lifestylových titulů vydavatelství.

Digifoto vychází osmým rokem, Mobility třináctým. Jak často mají vycházet v budoucnu, Mladá fronta mlží: „Periodicita je závislá na obchodním potenciálu jednotlivých titulů.“

Podle informací Médiáře dostali redaktoři-zaměstnanci ze zmíněných tří titulů ke konci listopadu výpovědi. „Spolupráce s redakcemi titulů – tvořenými celkem osmi lidmi – bude v některých případech i nadále pokračovat, a to formou externí spolupráce,“ uvedla mluvčí.

Všechny tři tituly získala Mladá fronta loni v červenci, kdy koupila konkurenční vydavatelství CPress Media.

Taktéž jen přibalovat k ostatním časopisům se bude lesklý magazín o bydlení Domus Aurea, doplnila mluvčí.