Z Economie odchází další novinář, editor domácí rubriky Aktuálně.cz Michal Štůsek. Proč, popsal v otevřeném dopisu řediteli redakcí Vladimíru Piskáčkovi a kolegům. „Hospodářské noviny se až na výjimky změnily ve snadno přehlédnutelný soubor článků bez větší kreativity ve zpracování a Aktuálně.cz skončilo jako sběrač drobků, které spadly ze stolu novinovým editorům,“ míní.

Mladá fronta zrušila časopis Jak na počítač, z měsíčníků Digifoto a Mobility udělala příbaly

Vydavatelství Mladá fronta přestalo vydávat tři samostatné tištěné tituly zaměřené na informační a komunikační technologie z těch, které loni koupila.

„V rámci optimalizace portfolia je ukončeno vydávání titulu Jak na počítač,“ potvrdila Médiáři mluvčí firmy Pavlína Míčová. Další dva měsíčníky Digifoto a Mobility budou pokračovat už jen jako příbaly několika lifestylových titulů vydavatelství.

Digifoto vychází osmým rokem, Mobility třináctým. Jak často mají vycházet v budoucnu, Mladá fronta mlží: „Periodicita je závislá na obchodním potenciálu jednotlivých titulů.“

Podle informací Médiáře dostali redaktoři-zaměstnanci ze zmíněných tří titulů ke konci listopadu výpovědi. „Spolupráce s redakcemi titulů – tvořenými celkem osmi lidmi – bude v některých případech i nadále pokračovat, a to formou externí spolupráce,“ uvedla mluvčí.

Všechny tři tituly získala Mladá fronta loni v červenci, kdy koupila konkurenční vydavatelství CPress Media.

Taktéž jen přibalovat k ostatním časopisům se bude lesklý magazín o bydlení Domus Aurea, doplnila mluvčí.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr