Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Mladá fronta zrušila časopis Jak na počítač, z měsíčníků Digifoto a Mobility udělala příbaly

Vydavatelství Mladá fronta přestalo vydávat tři samostatné tištěné tituly zaměřené na informační a komunikační technologie z těch, které loni koupila.

„V rámci optimalizace portfolia je ukončeno vydávání titulu Jak na počítač,“ potvrdila Médiáři mluvčí firmy Pavlína Míčová. Další dva měsíčníky Digifoto a Mobility budou pokračovat už jen jako příbaly několika lifestylových titulů vydavatelství.

Digifoto vychází osmým rokem, Mobility třináctým. Jak často mají vycházet v budoucnu, Mladá fronta mlží: „Periodicita je závislá na obchodním potenciálu jednotlivých titulů.“

Podle informací Médiáře dostali redaktoři-zaměstnanci ze zmíněných tří titulů ke konci listopadu výpovědi. „Spolupráce s redakcemi titulů – tvořenými celkem osmi lidmi – bude v některých případech i nadále pokračovat, a to formou externí spolupráce,“ uvedla mluvčí.

Všechny tři tituly získala Mladá fronta loni v červenci, kdy koupila konkurenční vydavatelství CPress Media.

Taktéž jen přibalovat k ostatním časopisům se bude lesklý magazín o bydlení Domus Aurea, doplnila mluvčí.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr