Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Mondelez v Česku mění ředitele i šéfa komunikace

Česká pobočka výrobce cukrovinek Mondelez provádí změny ve vedení. Přicházejí takřka přesně na den dva roky po reorganizaci jejích aktivit ve střední a východní Evropě.

K nejznámějším produktům korporace Mondelez patří sušenky Oreo. Foto: Profimedia.cz

K nejznámějším produktům korporace Mondelez patří sušenky Oreo. Foto: Profimedia.cz

Výrobce cukrovinek a snacků Mondelez Czech Republic (dříve Kraft Foods) zažívá turbulentní měsíc. Z funkce generálního ředitele odchází po třech letech Peter Mueller. Podle informací Médiáře chce firma jméno jeho nástupce oznámit v příštím týdnu. Změnilo se také obsazení pozice šéfa korporátní komunikace pro český a slovenský trh – na začátku května nastoupil Lukáš Hora, který tak vystřídal Jaroslavu Hájkovou. Zástupci české pobočky Mondelez odmítli tyto informace teď komentovat.

Mueller byl do funkce generálního ředitele Kraft Foods pro český a slovenský trh jmenován v roce 2012. Po přejmenování „neamerické části“ globální společnosti Kraft Foods na Mondelez International a po následné reorganizaci evropského byznysu Mondelez se Mueller stal také oblastním ředitelem pro trh v Česku, na Slovensku, v Polsku a Pobaltí. V rámci této reorganizace se totiž Mondelez Czech Republic přičlenila k evropské struktuře Mondelez Europe, kde byli noví členové ze střední Evropy rozděleni do dvou geografických oblastí – střední Evropa sever a střední Evropa jih. První z nich řídil Mueller, který navíc dál působil jako generální ředitel Mondelez pro český a slovenský trh.

Hora nastoupil do funkce manažera corporate & government affairs Mondelez pro český a slovenský trh na začátku května. Dřív působil v téže funkci ve společnosti Royal Canin vyrábějící a distribuující krmivo pro psy a kočky, která je divizí mezinárodní společnosti Mars. Informaci o svém přestupu zveřejnil na svém profilu na síti LinkedIn.