Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Moravcovy Otázky se přechodně stěhují na Žižkov

Od 30. srpna zahrnou nedělní Otázky Václava Moravce na České televizi kromě debat pravidelné reportáže z terénu a také rubriku Akta OVM, s archivními tématy.

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Václav Moravec. Foto: Česká televize

Diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce se od neděle kvůli modernizaci studia přesunou na žižkovský vysílač. Virtuální studio v sídle televize na pražských Kavčích horách se po jedenácti letech vysílání pořadu přestavuje. „Vysílání z exteriéru se v tuto chvíli ukázalo být nejlepší variantou, která je v souladu se současnými trendy a zároveň se autorskému týmu osvědčila při realizaci pořadu Fokus Václava Moravce,“ uvedla vedoucí dramaturgyně pořadu Hana Andělová.

Debata, vysílaná od 1. ledna 2004, částečně promění svou podobu. Ta bude poprvé k vidění v neděli 30. srpna. Základem pořadu nadále zůstanou tradiční duely s politiky a experty na nejrůznější témata. Vedle nich přibudou pravidelné reportáže z terénu, které vždy předznamenají hlavní téma dílu. „Stejně jako je tomu už nyní během příprav Fokusu, se i v Otázkách vrátím k reportážní práci, u které jsem začínal,“ prohlásil moderátor Václav Moravec.

Další novinkou bude série reportáží a rozhovorů s názvem Akta OVM, v níž budou autoři s využitím archivů České televize připomínat agendu, které se v denním zpravodajství nedostává takové pozornosti. Objeví se třeba téma zákona o zveřejňování smluv nebo financování politických stran. Hostem prvního vydání rubriky Akta OVM bude politik ČSSD a právník Jeroným Tejc.