Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

MTG koupila online síť s videem Zoomin.tv

Spoluvlastník televize Prima vstoupil do další multikanálové sítě s původním obsahem.

Švédská mediální společnost Modern Times Group (MTG), poloviční vlastní televize Prima, oznámila akvizici internetové sítě s videoobsahem Zoomin.tv, ve které získala většinový podíl (51 %). MTG tak po vstupu do společnosti ESL zaměřené na sport a multikanálové sítě Splay zastupující nejvlivnější tvůrce příspěvků a videí na YouTube pokračuje ve své strategii investovat do relevantních hráčů na poli výroby a distribuce videí.

Zoomin.tv má celosvětově 100 milionů registrovaných odběratelů na YouTube. Videoobsah, který produkuje, generuje přes 2 miliardy zhlédnutí měsíčně. Zároveň disponuje zajímavou sítí 2 tisíc spolupracujících publisherů včetně Yahoo, AOL, Bild a Telegraaf. Denně produkuje přes 400 původních krátkých videí v 18 jazycích a 27 kategoriích od žurnalistů z celého světa.

Zoomin.TV disponuje obchodním týmem v 45 zemích. Obchodními partnery jsou i největší reklamní zadavatelé jako Procter & Gamble, Philips, Volkswagen a Unilever. Společnost byla založena v roce 2002 v Amsterdamu a má pobočky v několika světových městech včetně Londýna, Bruselu, Paříže, Madridu, Miami, Los Angeles nebo Mexico City.

Samotné online portfolio MTG zahrnuje placenou videotéku Viaplay, na sporty v elektronické podobě zaměřený Viagame, bulharské NetInfo a bezplatnou video on demand platformu Play financovanou reklamou, která je přítomná v osmi evropských zemích včetně Česka.