Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Mustard v Cannes bojuje o cenu v hlavní kategorii

Video agentury Mustard pro Škodu Auto postoupilo na prestižní shortlist v Cannes Lions.

Česká reklama má šanci získat na mezinárodním festivalu reklamy Cannes Lions některou z cen i v kategorii Film, obecně považované za nejprestižnější. Na shortlist této kategorie, jejíž výsledky budou vyhlášeny v sobotu, totiž postoupilo video agentury Mustard European Bike Stealing Championship 2015 (česky Mistrovství Evropy v krádežích kol 2015), vytvořené pro Škodu Auto. 

Video, které je součástí rozsáhlejší kampaně proti krádežím jízdních kol, bylo poprvé zveřejněno na podzim minulého roku a v mezinárodním měřítku zaznamenalo podle zástupců Škody Auto více než tři miliony zhlédnutí. Zařadilo se také mezi nejoceňovanější české kampaně loňského roku: vedle Grand Prix v soutěži ADC Creative Awards českého Art Directors Clubu získalo cenu Wooden Pencil v britské soutěži D&AD, a dále zvítězilo v kategorii Best Use of Video Content v soutěži Digiday v New Yorku.