Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Na Primě končí Gottová i Prima hodinka

Pouhé tři týdny vydrželo na obrazovce Primy odpolední, živě vysílané hodinové pásmo. Ivana Gottová odchází po pěti letech z VIP zpráv.

Ani ne měsíc vydržel na obrazovce televize Prima odpolední živě vysílaný blok Prima hodinka. Hodinové pásmo startovalo v úterý 7. dubna, od pondělí 27. dubna je nahradí zahraniční akvizice a vrátí se samostatné Odpolední zprávy, které magazín pohltil. Upozornil na to web Digizone. „Od pondělí 27. dubna se v čase 17.40 na obrazovku televize Prima vrátí Odpolední zprávy. Magazín Prima hodinka, který jsme spustili na začátku dubna, nenaplnil naše očekávání. Zároveň chceme vyjít vstříc našim divákům, kteří byli zvyklí v daném čase sledovat původní odpolední zpravodajskou relaci,“ sdělila mluvčí Primy Marie Fianová.

Konec Prima hodinky značí neúspěch týmu v čele se Stanislavem Brunclíkem, někdejším šéfem publicistiky konkurenční televize Nova. Ten byl vedoucím projektu, který dal prostor převážně mladým moderátorům.

Moderátoři Prima hodinky. Zleva Andrea Daňová a Jakub Štěpán, Magdalena Wronková a Lumír Olšovský, Gustav Hašek a Dominika Býmová. Foto: TV Prima

Moderátoři Prima hodinky. Zleva Andrea Daňová a Jakub Štěpán, Magdalena Wronková a Lumír Olšovský, Gustav Hašek a Dominika Býmová. Foto: TV Prima

Prima se loučí také s Ivanou Gottovou, manželkou Karla Gotta a jednou z moderátorek každodenních večerních VIP zpráv. Přestane moderovat na konci června, Prima jí to nechává vysvětlit jako „mediální pauzu“, ovšem „časově neomezenou“. Gottová byla jednou z tváří VIP zpráv od jeho začátku v červenci 2010. V moderaci pořadu se dál budou střídat Laďka Něrgešová, Daniela Šinkorová, Petr Vágner a Miroslav Šimůnek.

Ivana Gottová. Foto pro TV Prima: Lenka Hatašová

Ivana Gottová. Foto pro TV Prima: Lenka Hatašová