Televize Prima v pondělí 23. ledna ve 13.10 spustila svůj placený kanál Prima Plus, určený pro území Slovenska. Vysílá u deseti operátorů, včetně terestrických sítí, celkem až pro 1,5 milionu domácností. První rok chce dávat jen produkci Primy (od 29. ledna novinku Temný kraj), uspěje-li, pak i akvizici.

Na Silvestra začne čtvrtá řada Kanceláře Blaník

Čtvrtá řada satirického sitcomu o politice má 14 dílů. Od 31. prosince půjdou každý pátek.

Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Ve čtvrtek 31. prosince uvede internetová televize Stream.cz portálu Seznam.cz úvodní díl Tony is back už čtvrté řady politicko-satirického seriálu Kancelář Blaník. Cyklus se vrací po půlroční pauze, kterou na Streamu vyplnil Autobazar Monte Karlo týchž tvůrců, tedy produkce Negativ v čele s Milanem Kuchynkou.

Čtvrtá série bude mít 14 dílů, standardně budou mít páteční předpremiéry na Facebooku, v sobotu pak na webu. Dosavadní díly zaznamenaly na Streamu přes 20 milionů přehrání.

Hlavní herecké trio Blaníku se nemění – znovu se objeví Marek Daniel coby lobbista Tonda, jeho asistent Žížala v podání Michala Daleckého i sekretářka Lenka, tedy Halka Třešňáková. Režíruje Marek Najbrt. Scénáře píší Robert Geisler, Tomáš Hodan, Jan Bartes, Marek Najbrt a Benjamin Tuček. Hudba je od Midi lidí.