Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Nádoba v čele českého Newsweeku končí

Místo Jiřího Nádoby povede českou verzi amerického titulu Ondřej Formánek.

Jiří Nádoba

Jiří Nádoba

Česká verze časopisu Newsweek mění šéfredaktora. Od dnešního dne jí vede Ondřej Formánek. Střídá Jiřího Nádobu, který lokální verzi řídil od jejího startu loni v listopadu. Vydavatelství MediaRey, které Newsweek produkuje, podle dnešního oznámení s Nádobou počítá pro své připravované digitální projekty. Formánek přišel do Newsweeku letos na jaře, má zkušenosti z deníků i časopisů, mimo jiné moderuje na Radiu 1.

Newsweek v Česku vychází jako čtrnáctideník. Začínal s tištěným nákladem 40.000 kusů, dnes podle interních čísel vydavatelství prodá kolem 13.000 výtisků, v oficiálním měření zatím není. Na obsahem nedávno převzal supervizi Petr Šimůnek, který zároveň řídí sesterský, úspěšnější český Forbes.