Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Německý Axel Springer ovládl Business Insider

K dosavadním 9 % akcií amerického portálu Němci přikupují dalších 88 %.

  • ČTK
  • 29. 09. 2015 16:30
Berlínské sídlo Axel Springer. Foto: Profimedia.cz

Berlínské sídlo Axel Springer. Foto: Profimedia.cz

Německá mediální skupina Axel Springer se dohodla na převzetí amerického zpravodajského portálu Business Insider. Ten vznikl v roce 2007 a podle měření Comscore je po Yahoo Finance druhým nejnavštěvovanějším portálem s ekonomickým a finančním zpravodajstvím. Springer dosud držel 9 % jeho akcií, podle nové dohody koupí dalších 88 % za 343 milionů dolarů (přes 8 miliard Kč). Zbylá 3 % bude držet zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Transakci ještě musejí schválit regulační úřady.

Axel Springer je největším vydavatelem novin v Evropě. Firma nyní hledá nové zdroje růstu prostřednictvím investic v oblastech jako je marketing a internetová média. Snaží se rovněž o rozšíření aktivit v anglickém jazyce. V červenci Springer usiloval o britské ekonomické noviny Financial Times, dal nabídku, ale nakonec je získala japonská mediální skupina Nikkei.

Axel Springer v Německu vydává nejčtenější, bulvární list Bild či konzervativní deník Die Welt. Prostřednictvím dceřiné firmy vydavatelství donedávna působilo i na českém trhu, jeho aktivity – vlastněné se švýcarským Ringierem – loni převzala firma Czech News Center Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.