Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

NetMonitor má pět nabídek, AdMonitoring jednu

SPIR zveřejnil jména zájemců o realizaci stěžejních výzkumů českého internetu.

Do výběrového řízení na projekt měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor přišlo celkem pět nabídek. O projekt měření výdajů do celoplošné internetové reklamy AdMonitoring se uchází jedna firma. Tendr pro období let 2017 až 2020 vyhlásilo Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) letos v září. Stávajícímu dodavateli výzkumu, kterým je výzkumná společnost Gemius, skončí smlouva k 31. prosinci 2016.

Lhůta pro podání nabídek vypršela 13. listopadu 2015.  O realizaci NetMonitoru se ucházejí Gemius, GfK, Ipsos a Median plus další společnou nabídku předložily společnosti TNS Aisa, Kantar Media a comScore. O projekt AdMonitoring projevila zájem výzkumná společnost Nielsen Admosphere.

Všechny nabídky bude posuzovat pověřená pracovní skupina SPIR. Vyhlášení výsledků výběrového řízení je plánováno na únor. V roce 2016 také proběhne implementace systému a testování dat další vlny měření.

NetMonitor poskytuje auditovaná data návštěvnosti internetových médií a sociodemografického složení jejich návštěvníků. Definuje velikost internetové populace v Česku a sleduje téměř 500 internetových médií.

AdMonitoring je systém měření části internetové reklamy, který přináší informace o výši reklamních investic a proběhlých i aktuálních kampaních do úrovně jednotlivých inzerátů.