Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Nokian zadal pražskému McCannu i PR

Finský výrobce penumatik svěřil české pobočce síťové agentury další část komunikace.

Česká pobočka agentury McCann realizuje další kontrakt od finského výrobce pneumatik Nokian. Od srpna mu zajišťuje PR. Kontrakt získala globální agenturní síť McCann Worldgroup, za komunikaci po Evropě (konkrétně pro Česko, Německo, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Francii, Itálii) zodpovídá právě pražský tým. Jedná se o plošnou komunikaci s médii, korporátní a produktové PR, realizaci eventů, včetně distribuce produktových vzorků příslušným novinářům.

Pražský PR tým vede Peter Hermann a hlavní kontaktní osobou pro média je Jaroslav Nálevka. Marketingovým ředitelem Nokian Tyres pro Evropu je Lukáš Líbal. Evropské vedení Nokianu přitom sídlí v Praze.

McCann Worldgroup pracuje pro Nokian od loňska, kdy produkoval nadlinkové i podlinkové kampaně, sociální média a digitální kanály pro 21 evropských trhů.