Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Nova a Markíza uvedou své mezinárodní verze

Televize Nova International a Markíza International mají startovat začátkem roku 2016.

Televize Nova na Slovensku začátkem příštího roku spustí stanici Nova International. Má jít o „mezinárodní“ verzi české stanice Nova, v jejímž vysílání dostanou prostor pořady, pro něž má Nova práva pro šíření v zahraničí. Obdobně slovenská televize Markíza chystá stanici Markíza International pro Česko. Nova a Markíza mají společného vlastníka, bermudskou společnost CME.

Nova International nahradí stávající volně šířené stanice skupiny Nova na Slovensku a doplní nabídku placených sportovních stanic Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Všechny tři stanice Novy, které je možné šířit na Slovensku, budou vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HD). Nova International má dávat Ordinaci v růžové zahradě 2, Ulici nebo všechny zpravodajské a publicistické relace. Podobně Markíza slibuje „humor, romantiku, napětí, reality show, talentové programy, ale i kvalitní zpravodajství a publicistiku“.

Logo chystané stanice Markíza International

Logo chystané stanice Markíza International

Nova už podle ředitele sekce nových projektů Petra Horáka jedná se slovenskými operátory o zařazení stanice do jejich základní programové nabídky. Stanice by se v budoucnu měla stát součástí nabídky satelitních a kabelových operátorů na Slovensku. Dostupná bude i v online videoplatformě Voyo.