Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Nova a Prima zrecyklují dokumenty z DVD Blesku

Komerční televize sáhly po vpozmínkových snímcích z příbalových DVD bulvárního deníku, o trilogii Slunce, seno a o seriálu Chalupáři.

Vydavatel bulvárního deníku Blesk udal původní obsah svých letních příbalových DVD do televize. Prima v neděli 23. srpna v 10.50 odvysílá padesátiminutový vzpomínkový pořad Slunce, seno, 30 let!, Nova k aktuální repríze socialistického seriálu zařadí půlhodinový sestřih z dokumentu 40 let s Chalupáři. taktéž v neděli 23. srpna, od 11.55.

Scenáristou a režisérem obou snímků je Petr Macek, Blesk je produkoval ve vlastních kapacitách, v nichž denně vyrábí videa pro svůj web. Vydal je loni, respektive letos začátkem léta na DVD v rámci svých multimediálních projektů v edici Blesk Extra, respektive Blesk Extra Speciál, cyklu právě o výročích populárních filmů a televizních seriálů.

Speciál Blesku o Chalupářích

Speciál Blesku o Chalupářích


Speciál Blesku o trilogii Slunce, seno

Speciál Blesku o trilogii Slunce, seno