Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Nova chystá nové pořady čistě pro internet

Obsahové novinky mimo jiné pro ženy se mají na Nově Plus objevit do léta.

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Několik nových pořadů určených výhradně pro uvedení na internetu připravuje televize Nova. Odstartovat by měly do léta. Při debatě na filmovém festivalu Finále v Plzni to dnes řekl manažer videotéky Voyo a placených obsahových služeb televize Nova Jiří Libánský. „Chystáme autorské formáty. Uvedeme je na Nova Plus, zdarma, budou tedy financovány reklamou. Budou vesměs lifestylové, některé z nich cílené na ženy,“ uvedl.

Nova už na internet od loňska dává původní cykly pravidelných rozhovorů Vaše téma a Na baru. Na web umísťuje i vlastní pořady odvysílané klasicky v televizi. Nova Plus je nabízí týden zdarma. Vedle toho funguje placená videotéka Voyo, ta za 189 Kč měsíčně zpřístupňuje i zahraniční filmy a seriály nebo také sportovní přenosy.