Tým webu Hlídací pes uvádí svou druhou knihu Babiš. Vůdce pro 21. století. Pokřtil ji koblihou.

Nova International startuje 1. února

Uvedením osekané verze pro Slovensko chce televize zamezit pirátskému šíření pořadů.

V pondělí 1. února v 5.55 zahájí vysílání mezinárodní odnož plnohodnotného programu televize Nova. Nova International na území Slovenska nahradí vysílání standardního programu Novy, ovšem pouze těch pořadů, pro které má Nova licenci i pro šíření v zahraničí.

Nova tak chce zamezit pirátskému šíření v některých televizních sítích, k němuž operátorům nedala souhlas. To pro diváky na Slovensku znamená, že program Novy se omezí pouze na její tvorbu, přičemž velkou část vysílání mají tvořit reprízy.

V premiéře půjdou zpravodajské, respektive publicistické pořady Snídaně s Novou, Polední, Odpolední a večerní Televizní noviny, dále magazíny VíkendPrásk! či Rady ptáka Loskutáka a také seriály Ulice, Atentát, Ordinace v růžové zahradě 2. a od neděle 7. února komediální novinku Na vodě.

Programové schéma programu Nova International

Programové schéma programu Nova International

Na Slovensku tak bude ze skupiny Nova šířena verze International a placené sportovní stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2 (všechny zároveň v HD). Podobné řešení zvolila skupina CME, majitel Novy i slovenské Markízy, pro Česko. Tady začne vysílat Markíza International. I ta uvede klíčové formáty původní tvorby, včetně Televiznych novín, Telerána, Reflexu, seriálů Bouřlivé víno nebo Horní Dolní či show Kredenc, Vo štvorici po Slovensku vlakom nebo Svokra.