Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Nova opět dá Chalupáře, místo Policie Modrava

Silnou neděli hodlá televize po premiérovém seriálu udržet reprízou 40 let starého cyklu.

Josef Sovák a Josef Kemr v seriálu Chalupáři. Foto: Česká televize

Josef Sovák a Josef Kemr v seriálu Chalupáři. Foto: Česká televize

Pošesté v posledních sedmi letech půjde na tuzemských obrazovkách komediální seriál o 11 dílech Chalupáři z roku 1975, s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem v hlavních rolích. Televize Nova jej nasadí od 14. června na neděle po 20. hodině, tedy do času, v němž nyní uvádí svůj nejsledovanější cyklus, původní seriál Policie Modrava, pravidelně s víc než dvoumilionovým publikem. Mnohokrát reperízovaná série o chalupaření s populárními tvářemi slibuje, že bude efektivní náhražkou v daném slotu v divácky slabších letních měsících.

Nova Chalupáře dávala naposledy loni v červenci a v srpnu, místo Ordinace v růžové zahradě, tedy o útercích a čtvrtcích. Předtím je využila v létě 2009 a 2010, v létě 2012 a 2013 je vysílala ČT1. Nova od veřejnoprávní televize získala práva na starší české filmy a seriály v rámci předloňské výměny, kdy České televizi naopak postoupila práva na vysílání hokejového turnaje ze zimní olympiády v Soči roku 2014.

Místo, kde se točili Chalupáři. Foto: Profimedia.cz

Místo, kde se točili Chalupáři. Foto: Profimedia.cz