Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Nova přidá druhý sportovní kanál Nova Sport 2

Nejsledovanější komerční televize Nova inovuje své sportovní vysílání na satelitu a webu.

Televize Nova na satelitu a internetu rozšíří své sportovní vysílání. Regulační rada pro vysílání totiž Nově tento týden udělila licence na programy Nova Sport 1 a Nova Sport 2. V druhém případě jde o sportovní program šířený 24 hodin denně pro Česko a Slovensko, a to přes družici a také přes internet, konkrétně přes web placené videotéky Novy Voyo. Nova už léta provozuje placený televizní program Nova Sport, licenci má pro kabel a satelit, ten teď přejmenová na Nova Sport 1. I s ním půjde na internet.

Nova zatím bližší informace odmítla uvést. S rozšířením sportovního vysílání přichází v době, kdy ji vyrostla konkurence v podobě kanálu O2 Sport operátora O2. Ten startuje pozítří 8. srpna a má celkem pět licencí – pro hlavní kanál a pro několik dalších pohledů kamer a obrazových a zvukových stop. Tento „multidimenzionální“ přístup hodlá razit i v případě dalších sportovních programů v síti své televize přes internet O2 TV, konkrétně pro programy Sport1 a Sport2.