Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Nova prodloužila práva na Wimbledon

Tenisový turnaj může vysílat další tři roky, do roku 2017.

Londýnský All England Lawn Tennis Club. Foto: Profimedia.cz

Londýnský All England Lawn Tennis Club. Foto: Profimedia.cz

Televize Nova získala exkluzivní vysílací práva na tenisový turnaj Wimbledon na další tři roky pro Česko a Slovensko. Přímé přenosy zápasů bude možné sledovat na placeném programu Nova Sport. Vybrané zápasy přinesou také volně přístupné stanice Fanda a hlavní kanál Nova. Součástí licence jsou i internetová práva, Nova je využije na videoportálu Voyo.

Vysílací práva vlastnila Nova i v předchozích třech letech, jejich platnost ale letos vypršela.

Tenisové přenosy patří k pořadům, o něž je mezi diváky zájem. Letošní vítězství Petry Kvitové nad Kanaďankou Eugenií Bouchardovou ve finále Wimbledonu sledovalo na Nově 584.000 diváků starších 15 let.

Nova Sport už vysílá také turnaje tenisového okruhu ATP World Tour, konkrétně vybrané turnaje ATP World Tour 250 a všechny turnaje ATP World Tour 500 a ATP World Tour Masters 1000. Letos zařadí také přenosy z WTA International v Sofii a Turnaje mistrů z Londýna.