Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Nova v létě dá webový cyklus debat Váš hejtman

Interview se 14 šéfy krajů Česka půjdou v červenci a v srpnu každý pátek od 17.30.

Markéta Fialová, moderátorka televize Nova. Foto: TV Nova

Markéta Fialová. Foto: TV Nova

Televize Nova spouští přes léto na zpravodajském portálu TN.cz nový diskusní formát Váš hejtman. Půjde o půlhodinové debaty s hejtmany postupně všech 14 krajů Česka, v premiéře půjdou každý pátek v 17.30. Jako první přijde v pátek 26. června pražská primátorka Adriana Krnáčová. Moderovat je bude Markéta Fialová, která uvádí pořad Střepiny a dříve i hlavní zpravodajskou relaci Televizní noviny. Interview se budou odehrávat v kancelářích hejtmanů. Diváci jim budou moci klást své dotazy online.

Televize Nova tak bude vysílat na internetu už dva diskusní formáty. Pořad Vaše téma, který doposud běžel v úterý a ve čtvrtek od 17.30, ale přes léto zůstane pouze v úterý.