Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Nově o pár procent klesly kvartální tržby

Druhé čtvrtletí má Nova ekonomicky slabší než loni, pololetí ale dopadlo meziročně lépe.

Bermudská televizní skupina CME zaznamenala v Česku, kde provozuje skupinu Nova, ve druhém letošním kvartálu pokles tržeb o 2 %, respektive o 5 % při zachování konstantních směnných kurzů. V absolutních číslech to znamená od dubna do června tržby 51 milionů dolarů (zhruba 1,2 miliardy Kč).

Celé první pololetí dopadlo lépe než loni, za první půlrok 2016 CME v Česku utržila téměř 90 milionů dolarů (asi 2,2 miliardy Kč), což je o 3 % víc než loni, respektive o 1 % při zachování kurzů.

Provozní zisk OIBDA za kvartál klesl o 5 % (8 %) na 23 milionů dolarů (něco přes 0,5 miliardy Kč), za pololetí o 3 % (6 %) na 33 milionů (asi 0,8 miliardy Kč). CME to dnes oznámila v rámci celkových hospodářských výsledků.