Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Krausová z Aholdu je novou mluvčí Foxconnu

Externí a interní komunikaci exportéra Foxconn CZ začala řídit Dagmar Krausová.

Dagmar Krausová

Dagmar Krausová

Manažerkou marketingu, PR a komunikace a tiskovou mluvčí exportéra Foxconn CZ se stala Dagmar Krausová. Přichází z maloobchodní společnosti Aholdu provozující obchody Albert, kde čtyři roky zastávala pozici manažerky externí komunikace.

V nové funkci bude Krausová zodpovídat za interní i externí komunikaci a za strategické řízení reputace a positioning značky ve vztahu k soukromé i státní sféře, k médiím a k zaměstnancům. Na starost bude mít také aktivity společenské odpovědnosti (CSR) Foxconnu.

Krausová dřív působila na seniorních pozicích v agenturách Neopublic Porter Novelli či Fleishman Hillard, kde vedla týmy zaměřené zejména na klienty z oblasti IT – například Hewlett Packard, Epson, Sony, Philips. Několik let byla také seniorním členem vendor týmu PR a komunikace v české pobočce Microsoftu. 

Foxconn v Česku působí od května 2000, jeho české zastoupení slouží jako regionální výrobní základna pro Evropu, Blízký východ a Afriku.