Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Za ministerstvo spravedlnosti mluví Schejbalová

Nová mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová povede tříčlenný tiskový tým.

Tereza Schejbalová

Tereza Schejbalová

Ministerstvo spravedlnosti má od srpna letošního roku novou tiskovou mluvčí. Tříčlenný tým tiskového oddělení doplnila Tereza Schejbalová, někdejší redaktorka Českého rozhlasu a České televize, která oddělení také povede. Potvrdila se tak informace, kterou už v červenci přinesl server Česká justice.

Podle webu se mluvčí ministerstva spravedlnosti v minulosti většinou střídali spolu s tím, jak se měnili ministři. Někdejší ministr Jiří Pospíšil odvolal mluvčí ministryně Daniely Kovářové Jitku Zinke a jmenoval mluvčí Terezu Palečkovou. Palečková bylo za ministra Pavla Blažka v roce 2012 nahrazena Petrou Hrubou. Ministryně Marie Benešová si v roce 2013 poté za mluvčí zvolila Štěpánku Čechovou. S ministryní Helenou Válkovou přišla v roce 2014 nová mluvčí Kateřina Hrochová, kterou nyní střídá Schejbalová.

Tereza Schejbalová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 2009 a 2010 spolupracovala s domácí redakcí Českého rozhlasu-Radiožurnálu. Po ukončení studia v roce 2011 pracovala v České televizi. Působila jako redaktorka ČT24 a domácí redakce ČT, připravovala reportáže hlavní zpravodajské relace Události. Spolupracovala také na reportážích pořadu 168 hodin.