Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Doležal z McCannu vede klientský servis Nydrle

Do Nydrle přišel z agentury McCann Tomáš Doležal, v práci s klienty se zaměří především na datovou analytiku.

Tomáš Doležal

Tomáš Doležal

Jako nový ředitel klientského servisu nastoupil do agentury Nydrle Tomáš Doležal. V novém působišti se zaměří na aplikování nových postupů a modelů spolupráce se stávajícími i novými klienty, s důrazem na oblast datové analytiky. Nydrle je součást komunikační skupiny Kindred Group.

Doležal přichází z agentury McCann Prague, kde působil jako account director. Pracoval tam od roku 2009 a vedl kampaně pro značky MasterCard, Raiffeisenbank, mléko Tatra či Opel. Realizoval třeba fotbalovou aplikaci MasterCard Dělovka nebo komplexní kampaň pro značku Tatra S láskou k mléku. Věnoval se i koordinaci marketingových aktivit se síťovými pobočkami agentury v New Yorku, Londýně, Ženevě a Varšavě.