Součástí webu TN.cz televize Nova je nově magazín věnovaný automobilům, rozdělený do sekcí Za volantem, Kupte si, Na okruhu a Zábava. Web nabídne reportáže, recenze, rady či žebříčky, a to ve formě textu, fota i videa. Vedoucím redaktorem je Jan Červenka, který dvacet let dělal v tištěných médiích, stál u zrodu časopisů Speed, Top Gear a Autocar. Inzertně web cílí na muže, vytěžit chce hlavně videoreklamu.

Do vysílací rady půjde Mrzena, nebo Bouška

Kandidáti ANO Miroslav Konvalina a ČSSD Miloš Zahradník vypadli, druhé kolo volby přijde za dva týdny. Jana Mrzenu navrhli lidovci, Bouška kandiduje za ODS a Úsvit.

  • ČTK
  • 27. 01. 2016 16:52
Jan Mrzena

Jan Mrzena

Sněmovna dnes neobsadila volné místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Do druhého kola tajné volby postoupili bývalý předseda Rady České televize Jan Mrzena a někdejší mluvčí ODS Milan Bouška, jenž v takzvané vysílací radě působil do loňského května a byl jejím místopředsedou. Mrzenu navrhli do rady lidovci, Bouška je kandidátem ODS a Úsvitu.

Milan Bouška. Foto: Časopis Menza.cz

Milan Bouška. Foto: Menza.cz

V dnešním prvním kole volby z klání vypadli bývalý šéf Radiožurnálu Miroslav Konvalina, kterého navrhlo hnutí ANO, a kandidát ČSSD Miloš Zahradník. Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Sněmovna rozhoduje o nástupci Jana Kostrhuna, jemuž skončilo funkční období loni v prosinci. Mrzena dnes získal 45 ze 141 hlasů, Bouška 35 hlasů, Zahradník 30 hlasů a Konvalina deset hlasů. Druhé kolo volby se mělo uskutečnit za dva týdny.

Sněmovna doplnila masivněji 13člennou radu loni na jaře, když zvolila osm nových členů. Za ČSSD to byli Ivan Krejčí, Martin Bezouška a Dagmar Zvěřinová, za ANO Radka Burketová, za KSČM Daniel Novák, za TOP 09 a Starosty Dana Jaklová, za ODS Václav Mencl a za KDU-ČSL Marek Poledníček.

Rozdělení míst v radě se tehdy stalo předmětem sporu mezi ANO a ČSSD. Hnutí Andreje Babiše požadovalo, aby byl poměr nominantů ČSSD a ANO v radě tři ku třem, což by prý odpovídalo poměrnému zastoupení. ČSSD naopak trvala na poměru 4:2 ve prospěch sociální demokracie, což výsledek volby potvrdil.