Jubilejní 50. sezóna Divadla Járy Cimrmana se oficiálně zahájí v sobotu 1. října v areálu U Čápa v Příchovicích na Tachovsku. Program dne zahrnuje největší sraz cimrmanologů v Česku, spanilou jízdu v dobových kostýmech na historických kolech i křest knihy Půlstoletí s Cimrmanem. V kině Jas pak od 19 hodin proběhne představení hry Cimrman v říši hudby, které odvysílá Radiožurnál.

O2 TV získala práva od dalšího hokejového klubu

Televize od O2 si vytváří předpolí pro hokejový kanál, začíná s mezinárodní ligou EBEL.

Komentátorské duo Jan Homolka (vlevo), Richard Tesař. Foto: O2

Komentátorské duo Jan Homolka (vlevo), Richard Tesař. Foto: O2

Televize přes internet O2 TV přidává do své nabídky zápasy dalšího tuzemského hokejového klubu. Po Spartě a Liberci se teď operátor dohodl se Znojmem. Klub Orli Znojmo hraje s dalšími týmy ze Slovinska, Maďarska nebo Itálie mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligu (EBEL), a to od sezony 2011/2012, každoročně to zvládne do play-off, loni dokonce do finále.

O2 si zajistila práva na domácí i vybrané venkovní zápasy, včetně případného play-off i finále. S hokejem počítá pro svůj specializovaný kanál O2 TV Hokej, který startuje příští rok. „EBEL bude takovou přípravou na naši novou stanici,“ říká Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Manažer Orlů Znojmo Petr Veselý mluví o „víceleté smlouvě“. Vysílání klubových zápasů na O2 TV je výhradní. O2 TV se zároveň stává hlavním mediálním partnerem klubu. „Díky vzájemné spolupráci získáváme významnou platformu pro propagaci našeho klubu,“ podotkl Veselý.

Přímé přenosy znojemských Orlů startují na O2 TV v pátek 16. září. Prvním utkáním sezony provede fanoušky komentátorské duo Jan Homolka a Richard Tesař.