Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Obchody Strv rozvíjí v Americe Monday

Obchodní rozvoj českého vývojářského studia na americkém trhu povede Matt Monday.

Matt Monday

Matt Monday

Do newyorské pobočky českého vývojářského studia Strv nastoupil Matt Monday, který se bude starat o obchodní rozvoj studia. Jeho úkolem bude získávat americké projekty pro vývojáře sedící v pražských a brněnských kancelářích

Monday začal pracovat s mobilními aplikacemi v roce 2008 v technologickém gigantu Apple, kde také následně vedl v letech 2009 a 2010 tým, odpovědný za výběr promovaných aplikací v App Store. Poté se zaměřil na platformu Karma Store, kterou sám založil a jejímž cílem je propojovat charitativní organizace s dárci. Vedle toho se věnoval konzultacím v oblasti mobilního vývoje.

V dubnu 2014 pak nastoupil do ESPN jako senior produktový manažer, kde se staral o digitální agendu včetně implementace aplikací ESPN do chytrých hodinek nebo herních konzolí a kde řídil digitální aktivity se strategickými partnery – firmami Sony, Microsoft, Google, Samsung nebo Apple.