Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Obrat filmového průmyslu v Česku vzrostl o 13 %

Čeští filmaři utržili víc peněz z práce pro zahraniční produkce, české filmy a také reklamu.

Český filmový průmysl překonal krizi minulých let a meziročně opět narostl, už šestý rok po sobě. Tak Asociace producentů v audiovizi bilancuje minulý rok 2015. Čísla, která sdružení filmařů zveřejnilo na dnešní tiskové konferenci tradičně na filmovém festivalu v Karlových Varech, ukazují nárůst ve všech segmentech. Tahounem tuzemského filmového průmyslu jsou nadále zahraniční produkce, s objemem 3,7 miliardy Kč, následují české produkce (2,2 miliardy) a reklama (0,85 miliardy). Celkově šlo loni o růst o 13 % proti předchozímu roku na 6,76 miliardy Kč.

Objem produkce v Česku

Objem produkce v Česku

Oproti krizovému roku 2009 jsou obraty českých producentů prakticky na dvojnásobku, nicméně roční obrat odvětví se stále ještě nedostal zpět na čísla z roku 2003, posledního období, než se projevily pobídky v Maďarsku a začal masivní odliv zahaničních zakázek z Česka. Nepomohl ani kurz k dolaru, respektive euru, Česko tak pro zahraniční filmaře podražilo a ti šli víc na východ.