Příští čtvrtek 3. listopadu se v Praze sejdeme na první akci svého druhu v Česku, totiž přehlídce filmů na výšku Vertifilms. Předcházet jí bude odborný program s ukázkami postupů i využití moderního formátu ve světě médií. Zajistěte si místo včas, je to zdarma.

Ochvat nastupuje do PPF, řídí komunikaci

Bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Radim Ochvat přechází ke Kellnerovi.

Radim Ochvat

Radim Ochvat

Novým ředitelem komunikace společnosti PPF Petra Kellnera se stal Radim Ochvat, bývalý tiskový tajemník Mirka Topolánka a později mluvčí prezidenta Václava Klause. Uvedl to server Hlídací pes s odkazem na mluvčího PPF Radka Stavěla.

Podle Hlídacího psa Ochvat pravděpodobně nenahrazuje, ale spíš doplňuje současného ředitele pro vztahy s veřejným sektorem Vladimíra Mlynáře, který se k 1. červnu 2015 stal v PPF po odchodu Martina Štefunka novým členem představenstva.

Radim Ochvat byl mezi lety 2008 a 2013 mluvčím Václava Klause. Od září 2013 působil v komunikaci ČEZ. V roce 2015 založil spolu s dalšími  spolupracovníky Václava Klause – lékařem a podnikatelem Borisem Štastným a ekonomem Martinem Slaným strategicko-komunikační agenturu Komunikátor. Jako svou hlavní specializaci agentura uvádí strategické a PR poradenství, lobbing a krizovou komunikaci. Prezentuje se jako „advokát komunikace s vizí bránit argumenty, objektivitu a svobodu v mediální i celé veřejné sféře“.