Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Óčko přidává Twitter do živého vysílání

Dalším krokem v rozvoji hybridního vysílání Óčka je spuštění nové aplikace, která do živého vysílání promítne aktuální tweety.

Óčko přidalo stream tweetů do živého vysílání

Óčko přidalo stream tweetů do živého vysílání

Hudební televize Óčko dnes spustila aplikaci sociální sítě Twitter ve svém hybridním vysílání. Diváci tak při sledování televizní stanice v HbbTV uvidí během živého vysílání tweety hudebníků, celebrit, youtuberů a známých osobností.

Nová aplikace používá hashtag #ockotweet. Po jeho zadání do tweetu se v nezměněné podobě objeví ve vysílání v prostředí polotransparentního boxu v pravé třetině obrazovky. Tweet se v aplikaci zobrazí během několika vteřin.

Hybridní vysílání neboli HbbTV umožňuje sloučit na televizní obrazovce standardní televizní vysílání s možnostmi příjmu obsahu šířeného po internetu. Óčko má v hybridním vysílání už živý stream Óčko Expres, obchod s hudbou, seznamovací chat Óčko Flirt a komerční aplikaci konta G2 od Komerční Banky.