Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Oficina a ČT mají nominaci na světový Promax

Redesign slovenské státní televize může přinést pražskému studiu další světovou trofej.

Po nominacích na evropské „Oscary televizní grafiky“ Promax se pražské studio Oficina probojovalo také na shortlist celosvětového „kola“ Promaxu. V kategorii Art Direction & Design: General Channel Image Campaign a také Animation bude soutěžit s projektem redesignu slovenské veřejnoprávní televize RTVS.

V soutěži má naději také Česká televize, nominaci má v kategorii Interactive Promotion za projekt StarDance. Výsledky se vyhlašují ve čtvrtek 16. června v New Yorku.

Letošní evropskou nominaci za redesign sportovních kanálů české Novy Oficina neproměnila, v minulých let má z evropského i světového Promaxu několik trofejí – za grafiku pro televizní kanály Prima, Pětka či Film+. Několik cen z Promaxu si už přivezla i Česká televize.