Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Oficina a ČT mají nominaci na světový Promax

Redesign slovenské státní televize může přinést pražskému studiu další světovou trofej.

Po nominacích na evropské „Oscary televizní grafiky“ Promax se pražské studio Oficina probojovalo také na shortlist celosvětového „kola“ Promaxu. V kategorii Art Direction & Design: General Channel Image Campaign a také Animation bude soutěžit s projektem redesignu slovenské veřejnoprávní televize RTVS.

V soutěži má naději také Česká televize, nominaci má v kategorii Interactive Promotion za projekt StarDance. Výsledky se vyhlašují ve čtvrtek 16. června v New Yorku.

Letošní evropskou nominaci za redesign sportovních kanálů české Novy Oficina neproměnila, v minulých let má z evropského i světového Promaxu několik trofejí – za grafiku pro televizní kanály Prima, Pětka či Film+. Několik cen z Promaxu si už přivezla i Česká televize.