Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Ordinaci na Nově vidělo v úterý třikrát víc lidí než VIP Prostřeno! i Obchoďák na Primě

Sledovanost televizních pořadů v úterý 18. září

„Konec starých časů“ nepokračuje, Prima na nejsilnější původní pořad své konkurence zbraň nenašla. V úterý na Nově vysílaný díl Ordinace v růžové zahradě byl nejsledovanějším nezpravodajským pořadem večera, vidělo ho v průměru 1,82 milionu lidí starších patnácti let, skoro polovina všech, kteří byli v tu dobu u obrazovek (podíl na sledovanost 45,2 %). Souběžně vysílané VIP Prostřeno! na Primě zaznamenalo jen 600 tisíc diváků (podíl 14,9 %), na ČT1 měli Nejlepší Bakaláři 551 tisíc (13,8 %) a Toulavá kamera vychutnává Slovensko jen 365 tisíc diváků (9,1 %).

Ukazuje to měření sledovanosti ATO-Mediaresearch.

Do sledovanosti po 20. hodině promluvila znatelněji také Nova Cinema snímkem Kletba Sethiho hrobky (247 tisíc, podíl 6,5 %) a fotbalová Liga mistrů (Real Madrid – Manchester City) na Primě Cool (1. poločas: 181 tisíc diváků, 4,4 %, 2. poločas: 241 tisíc diváků, 7,6 %).

Jen o málo lepší výsledek než VIP Prostřeno! zaznamenal další díl seriálu Obchoďák (618 tisíc, 20,7 %), kterým Prima chtěla smazat rozdíl mezi sebou a Novou. Obchoďák ale podlehl souběžně vysílanému magazínu Víkend právě na Nově (809 tisíc, 26,8 %). Komici na jedničku na ČT1 zhruba v tentýž čas „utrhli“ 469 tisíc diváků (14 %).