Televize Prima v pondělí 23. ledna ve 13.10 spustila svůj placený kanál Prima Plus, určený pro území Slovenska. Vysílá u deseti operátorů, včetně terestrických sítí, celkem až pro 1,5 milionu domácností. První rok chce dávat jen produkci Primy (od 29. ledna novinku Temný kraj), uspěje-li, pak i akvizici.

Barrandov vrátí Videostop. S Pawlowskou

Sobotní večery budou na Barrandově od 21. listopadu patřit obnovené televizní soutěži.

Halina Pawlowská ve své kuchyni. Foto: TV Nova

Halina Pawlowská v pořadu televize Nova. Foto: TV Nova

Televize Barrandov vrací na své obrazovky soutěžní pořad Barrandovský videostop. Od 21. listopadu jej nasazuje na sobotní večery od 20.20, jak ukazují programové plány televize. Moderovat jej bude spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská. V sobotu večer televize momentálně vysílá zábavní formát To nejlepší z Cibulky, na který 14. listopadu naváže galavečer 50. výročí Sejdeme se na Cibulce.

Televizní soutěž Videostop původně vysílala od roku 1985 Československá, později Česká televize, s občasnými přestávkami až do roku 2002. Televize Barrandov ji na své obrazovky uvedla v roce 2011 pod současným názvem, tváří pořadu byl celou dobu Jan Rosák.

V dobách České televize byl s pořadem spjatý také filmový historik Karel Čáslavský. Soutěžící v pořadu hádají názvy filmů na základě ukázek, radí jim přitom známé osobnosti.

Pawlowská letos na jaře uváděla na televizi Nova pořad o vaření U Haliny v kuchyni.