Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Pearson po Financial Times prodává i Economist

Dohoda není na spadnutí, ale očekává se do konce léta, uvedl list britského Pearsonu.

  • ČTK
  • 25. 07. 2015 19:30
The Economist. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Londýnské kanceláře Economistu v únoru 2005, kdy týdeník poprvé překonal hranici milionu prodaných výtisků. Foto: Profimedia.cz

Britská vydavatelská firma Pearson, která ve čtvrtek oznámila prodej Financial Times Group, prodává i 50% v mediální skupině The Economist Group, vydávající stejnojmenný prestižní časopis The Economist. Uvedl to dnes její britský deník Financial Times a následně potvrdila samotná firma. Poloviční podíl se přitom oceňuje na zhruba 400 milionů liber (přes 15 miliard Kč).

„Pearson potvrzuje, že jedná se správní radou The Economist Group o případném prodeji naší účasti ve výši 50 % v této skupině. Není jisté, že tento proces povede k transakci,“ řekla zahraničním agenturám bez dalšího upřesnění mluvčí britského vydavatele.

Financial Times dnes uvedl, že dohoda „není na spadnutí“, ale očekává se do konce léta. Potencionálními kupci podílu v The Economist Group by podle listu mohli být někteří další akcionáři skupiny, hlavně společnosti Schroder, Cadbury a Rothschild.