V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Penta dosadila své lidi do vedení PNS

Do představenstva distributora tisku jde František Ureš, do dozorčí rady Zdeněk Kubát. Děje se tak po koupi Vltava-Labe-Press skupinou Penta.

Nedlouho po akvizici vydavatelství Vltava-Labe-Press skupinou Penta se mění obsazení orgánů První novinové společnosti, největšího tuzemského distributora tisku, v níž má Penta nyní zhruba třetinový podíl (26,04 % přes Vltava-Labe-Press a 9 % přes její dceřinou časopiseckou firmu Astrosat Media).

Na dnešní valné hromadě PNS byl do představenstva zvolen František Ureš, odstoupil Cornelis Antonius van der Kolk, čerstvý ředitel pro strategii. Ureš dosud předsedá dozorčí radě jiné firmy Penty, společnosti Česká infrastrukturní.

Do dozorčí rady PNS byli nově zvoleni investiční ředitel Penty Zdeněk Kubát (za Vltava-Labe-Press) a Alena Černá (za Bauer Media), nahrazují Lucii Kočí (finanční ředitelku Vltava-Labe-Press) a Alfreda Heintzeho. Van der Kolk i Heintze přitom nastupovali teprve v červnu.

Kromě Vltava-Labe-Press jsou akcionáři PNS Czech News Center (27,02 %), Mafra (26,27 %) a Bauer Media (11,24 %).